Ionescu Jean
Country Leader Romania & Rep. Moldova
E-mail: jean.ionescu@corteva.com

Cîrjă Maria
Marketing Manager Romania & Rep. Moldova
Tel: 0746 228 902
E-mail: maria.cirja@corteva.com

Ciobotaru Cosmin
National Sales Manager CP & SEEDS Romania & Rep. Moldova
Tel: 0755 123 362
E-mail: cosmin.ciobotaru@corteva.com

Sîrbu Daniel
Seed Applied Technology Business Manager Central & Eastern Europe
Tel: 0746 269 666
E-mail: daniel.sirbu@corteva.com

Ciocoiu Andrei
Category Marketing Manager Oilseeds Romania & Rep. Moldova
Tel: 0748 072 301
E-mail: andrei.ciocoiu@corteva.com

Petcuci Alexandra
Category Marketing Manager Herbicides Romania & Rep. Moldova
alexandra.petcuci@corteva.com
Tel: 0758 101 862

Adrian Ionescu
Category Marketing Manager Fungicides & Insecticides Romania & Rep. Moldova
adrian.ionescu@corteva.com
Tel: 0747 109 927

Folea Vasile
Customer Technology Specialist Romania & Rep. Moldova
vasile.folea@corteva.com
Tel: 0752 123 517

Pascariu Ana-Maria
Country Regulatory Manager Romania & Rep. Moldova

Tel: 0754 219 710
E-mail: anamaria.pascariu@corteva.com

Andron George
National KAM Specialty Crops Romania & Rep. Moldova
Tel: 0756 037 223
E-mail: georgel.andron@corteva.com

Alfred Ștefan
Key Account Manager Specialty Crops Farms România Est & Republica Moldova
Tel: 0725 101 167
E-mail: alfred.stefan@corteva.com

Alexandru Alin Staicu
Key Account Manager Specialty Crops Farms România Sud
Tel: 0743 013 195
E-mail: alexandru.staicu@corteva.com

Jakab Arpad
Key Account Manager Specialty Crops Farms Centru, Vest
Tel: 0742 222 567
E-mail: arpad.jakab@corteva.com

Savin Adela
Key Account Manager Field Crops Farms Nord-Vest
Tel: 0742 222 568
E-mail: adela-monica.savin@corteva.com

Dănuț Macsim
Key Account Manager Field Crops Farms (Arad, Timiș)
Tel: 0758 012 856
E-mail: danut.macsim@corteva.com

Stoenel Eduard
Key Account Manager Field Crops Farms Sud-Est
Tel: 0754 223 765
E-mail: eduard.stoenel@corteva.com

Bodnar Vasile
Customer Field Agronomist
Tel: 0754 224 950
E-mail: vasile.bodnar@corteva.com

Teban Adrian
IFS - Field Scientist Romania & Rep. Moldova
adrian.teban@corteva.com
Tel: 0740 111 940

Bondoc Vica 
Registration Support
vica.bondoc@corteva.com
Tel: 0745 694 075

ECHIPA DE VÂNZĂRI

Zona 1 - Pană Marcel - Director Vânzări
Tel: 0744 502 956
E-mail: marcel.pana@corteva.com

Mircea Vodă
Promotor Ialomița
Tel: 0721 094 696

Iordache Adrian
Promotor Călăraşi
Tel: 0784 414 111

Costea Bogdan
Promotor Călăraşi
Tel: 0746 768 195

Popa Florin
Promotor Ialomiţa
Tel: 0721 325 004

Suță Silviu
Promotor Ialomiţa, Călăraşi
Tel: 0724 970 682

Gheorghe Ionuț Ovidiu
Promotor Ialomiţa, Călăraşi
Tel: 0769 066 649

Copoiu Stelian
Promotor Ialomiţa, Călăraşi
Tel: 0736 670 782

Zona 2 - Stoianof Catalin - Director Vânzări

Stoianof Cătălin
Promotor Brăila
Tel: 0745 693 507

Barbu Georgian
Promotor Buzău
Tel: 0746 590 494

Hodină Silviu
Promotor Galaţi
Tel: 0749 145 091

Bălașu Alexandru
Promotor Buzău
Tel: 0767 853 928

Popa Costel
Promotor Brăila
Tel: 0721 809 022

Sandu Marian
Promotor Brăila
Tel: 0741 227 198

Corciu Ioan
Promotor Brăila
Tel: 0747 909 030

Găgeanu Adrian
Promotor Buzău
Tel: 0769 692 907

Chiriac Nelu-Cristian
Promotor Galaţi
Tel: 0747 070 601

Stoica Adrian-Mihai
Promotor Galaţi
Tel: 0756 703 175

Zona 3 - Budeanu Valentin - Director Vânzări
Tel: 0744 585 757
E-mail: emil-valentin.budeanu@corteva.com

Buruiană Mihaela
Promotor Iaşi
Tel: 0732 161 171

Macarie Nicolae
Promotor Iaşi
Tel: 0751 436 839

Mustățea Andreea
Promotor Botoşani
Tel: 0743 673 082

Benchea Gabriela
Promotor Neamț și Iași
Tel: 0747 799 554

Hobincu Gabriel
Promotor Neamț
Tel: 0756 295 042

Andries Andrei
Promotor Suceava
Tel: 0740 755 596

Mihai Adrian
Promotor Botoșani
Tel: 0757 566 181

Zona 4 - Ciulu Liliana - Director Vânzări
Tel: 0746 204 477
E-mail: liliana.ciulu@corteva.com

Cioboată Cosmin
Promotor Argeș
Tel: 0745 352 671

Cojocaru Mihai
Promotor Teleorman
Tel: 0762 694 609

Ghețu-Tănase Cristina Alina
Promotor Giurgiu
Tel: 0761 577 079

Goicea Adrian
Promotor Prahova
Tel: 0753 468 268

Coşmeleață Valentin
Promotor Teleorman
Tel: 0767 015 750

Manea Alexandru
Promotor Giurgiu
Tel: 0763 287 888

Duță Răzvan Petru
Promotor Ilfov, Dâmbovița
Tel: 0784 098 110

Obretin Cristian
Promotor Teleorman
Tel: 0763 843 517

Mădălina Jugănaru
Promotor Teleorman
Tel: 0721 227 266

Zona 5 - Olaru Liviu - Director Vânzări
Tel: 0741 272 138
E-mail: liviu.olaru@corteva.com

Cîrstea Mădălina
Promotor Dolj, Gorj
Tel: 0740 381 372

Mitrică Cătălin
Promotor Olt
Tel: 0724 070 073

Boicea Alexandru
Promotor Dolj, Mehedinti
Tel: 0761 379 200

Bancă Andrei Liviu
Promotor Vâlcea și N - Olt
Tel: 0721 263 387

Zona 6 - Drinovan Silviu - Director Vânzări
Tel: 0755 123 979
E-mail: silviu.drinovan@corteva.com 

Kothai Răzvan
Promotor Arad
Tel: 0744 968 276

Bukfejes Alexandra Ioana
Promotor Arad
Tel: 0747 939 341

Jurcă Marcela
Promotor Hunedoara
Tel: 0722 962 575

Ovidiu Cuciula
Promotor Timiş 
Tel: 0731 177 426

Cosmin-Ionuț Lungu
Promotor Timiş Vest
Tel: 0720 057 670

Silviu-Ioan Petica
Promotor Timiş Est
Tel: 0745 547 767

Horgoș Horațiu
Promotor Timiş Sud, Caraș Severin
Tel: 0728 030 488

Tulbure Mădălin
Promotor Arad
Tel: 0767 263 921

Zona 7 - Deliu Cristian - Director Vânzări
Tel: 0742 258 879
E-mail: cristian.deliu@corteva.com

Mureşan Florin
Promotor Mureş, Bistriţa
Tel: 0732 164 321

Daniel Negoescu
Promotor Harghita, Covasna, Brașov
Tel: 074 129 714

Ardelean Adriana
Promotor Mureş, Bistriţa
Tel: 0753 374 891

Zona 8 - Ciobotaru Cosmin - Director Vânzări

Borotă Mircea
Promotor Satu Mare
Tel: 0743 165 552

Goia Emil
Promotor Satu Mare, Salaj, Maramureş
Tel: 0751 101 211

Ușvat Irma
Promotor Bihor
Tel: 0755 408 739

Jolța Mihai
Promotor Bihor, Satu Mare
Tel: 0751 914 893

Cristian Mărcuș
Promotor Bihor
Tel: 0755 745 967 

Zona 9 - Burciu Dorin - Director Vânzări
Tel: 0751 010 487
E-mail: dorin.burciu@corteva.com

Irimie Liliana
Promotor Sibiu, Brașov
Tel: 0746 085 606

Florea Tudor Iosif
Promotor Alba
Tel: 0740 076 490

Martin Ovidiu Iuliu
Promotor Alba
Tel: 0744 607 638

Martin Marius
Promotor Cluj
Tel: 0747 986 165

Zona 10 - Ivașcu Cristian - Director Vânzări
Tel: 0751 277 993
E-mail: cristian.ivascu@corteva.com

Beșliu Cătălin
Promotor Constanţa
Tel: 0766 878 997

Mocanu Laurențiu
Promotor Tulcea
Tel: 0743 554 492

Zisu Ionuț
Promotor Tulcea, Constanța
Tel: 0724 363 474

Zaharia Cezar
Promotor Constanţa
Tel: 0722 494 427

Sava Cristian 
Promotor Tulcea
Tel: 0744 146 010

Geneș Marius
Promotor Constanţa
Tel: 0751 192 009

Zona 11 - Butincu Grațian - Director Vânzări
Tel: 0756 013 622
E-mail: gratian.butincu@corteva.com

Huzună Liviu
Promotor Vrancea, Vaslui, Bacău
Tel: 0755 781 861

Lupșa Nicoleta
Promotor Bacău
Tel: 0743 030 503 

Postolache Vlad
Promotor Vaslui Nord
Tel: 0728 571 549

Stoichici Cătălin
Promotor Vaslui Est
Tel: 0761 843 473

Șuvițeanu Georgian-Gabriel
Promotor Vrancea
Tel: 0761 323 032