Jean Ionescu - Country Leader România & Republica Moldova - jean.ionescu@corteva.com

Maria Cîrjă - Marketing Manager România & Republica Moldova - maria.cirja@corteva.com - 0746 228 902

Cosmin Ciobotaru - National Sales Manager CP & Seeds RO & MD - cosmin.ciobotaru@corteva.com - 0755 123 362

Alexandru Băiceanu - Commercial Effectiveness Manager RO & MD - alexandru.baiceanu@corteva.com - 0751 277 303  

Ferdinand Tatu - Digital Agronomy Manager RO & MD - ferdinand.tatu@corteva.com - 0744 591 454

Daniel Sîrbu - Seed Applied Technology Business Manager C&E Europe - daniel.sirbu@corteva.com - 0746 269 666

Andrei Ciocoiu - Category Marketing Manager Corn & Soybean RO & MD - andrei.ciocoiu@corteva.com - 0748 072 301

Alexandra Petcuci - Category Marketing Manager Herbicides RO & MD - alexandra.petcuci@corteva.com - 0758 101 862

Adrian Ionescu - Category Marketing Manager Fungicides & Insecticides RO & MD - adrian.ionescu@corteva.com - 0747 109 927

Vasile Folea - Customer Technology Specialist RO & MD - vasile.folea@corteva.com - 0752 123 517

Vasile Bodnar - Customer Sales Agronomist - vasile.bodnar@corteva.com - 0754 224 950

Marius Luca - Field Sales Agronomist – marius.luca@corteva.com - 0744 222 707

Eduard Stoenel - Key Account Manager Field Crops Farms Sud-Est - eduard.stoenel@corteva.com - 0754 223 765

Dănuț Macsim - Key Accounts Manager Field Crops Farms Arad, Timiș - danut.maxim@corteva.com - 0758 012 856

George Andron - National Key Account Manager Specialty Crops Farms România & Republica Moldova - georgel.andron@corteva.com - 0756 037 223

Ștefan Alfred - Key Account Manager Specialty Crops Farms România Est & Republica Moldova - alfred.stefan@corteva.com - 0725 101 167

Alexandru Staicu - Key Account Manager Specialty Crops Farms România Sud - alexandru.staicu@corteva.com - 0743 013 195

Árpad Jakab - Key Account Manager Specialty Crops Farms România Centru & Vest - arpad.jakab@corteva.com - 0742 222 567

Ana-Maria Rîpeanu - Promotor Specialty Crops PH, BZ - 0724 222 620

George Maxim - Promotor Specialty Crops VN, BC, GL - maxim.george@europe.pioneer.com - 0743 609 046

Adrian Găgeanu - Reprezentant Siloz România & Republica Moldova - adrian.gageanu@europe.pioneer.com - 0769 692 907

Mihaela Buruiană - Reprezentant Siloz Moldova - mihaela.buruiana@europe.pioneer.com - 0732 161 171

Liliana Irimie - Reprezentant Siloz Transilvania - liliana.irimie@europe.pioneer.com - 0746 085 606

 

ECHIPA DE VANZARI:

Marcel Pană - Director Vânzări Zona 1 - marcel.pana@corteva.com - 0744 502 956

Mircea Vodă - Promotor Ialomița - 0721 094 696

Adrian Iordache - Promotor Călărași - 0784 414 111

Bogdan Costea - Promotor Călărași 0746 768 195

Florin Popa - Promotor Ialomiţa - 0721 325 004

Silviu Suță - Promotor Ialomiţa, Călărași - 0724 970 682

Ionuț Ovidiu Gheorghe - Promotor Ialomiţa, Călărași - 0769 066 649

Stelian Copoiu - Promotor Ialomiţa, Călărași - 0736 670 782

 

Cătălin Stoianof - Director Vânzări Zona 2 - catalin.stoianof@europe.pioneer.com - 0745 693 507

Georgian Barbu - Promotor Buzău - 0746 590 494

Silviu Hodină - Promotor Galaţi - 0749 145 091

Alexandru Bălașu - Promotor Buzău - 0767 853 928

Marian Sandu - Promotor Brăila - 0741 227 198

Ioan Corciu - Promotor Brăila - 0747 909 030

Adrian Găgeanu - Promotor Buzău - 0769 692 907

Costel Popa - Promotor Brăila - 0721 809 022

Nelu-Cristian Chiriac - Promotor Galaţi - 0747 070 601

Adrian-Mihai Stoica - Promotor Galaţi - 0756 703 175

 

Valentin Budeanu - Director Vânzări Zona 3 -  emil-valentin.budeanu@corteva.com - 0744 585 757

Mihaela Buruiană - Promotor Iași - 0732 161 171

Nicolae Macarie - Promotor Iași - 0751 436 839

Andreea Mustățea - Promotor Botoșani - 0743 673 082

Gabriela Benchea - Promotor Neamț, Iași - 0747 799 554

Gabriel Hobincu - Promotor Neamț - 0756 295 042

Andrei Andrieș - Promotor Suceava - 0740 755 596

Adrian Mihai - Promotor Botoșani - 0757 566 181

Gabriel Țurcanu - Promotor Botoșani - 0760 608 868

 

Cristian Obretin - Director Vânzări Zona 4 - cristian.obretin@europe.pioneer.com - 0763 843 517 

Cristina Ghețu Tănase - Promotor Giurgiu - 0761 577 079

Adrian Goicea - Promotor Prahova - 0753 468 268

Alexandru Manea - Promotor Giurgiu - 0763 287 888

Răzvan Petru Duță - Promotor Ilfov, Dâmbovița - 0784 098 110

Ionuț Mototolea - Promotor Argeș - 0729 339 211

Alexandru Pușcă - Promotor Teleorman - 0763 160 941

Florin Anton - Promotor Teleorman - 0744 671 772

Diana Niculescu - Promotor Teleorman - 0742 223 184

 

Liliana Ciulu - Director Vânzări Zona 5 - liliana.ciulu@corteva.com - 0746 204 477

Nicolae Gabriel - Promotor Olt Sud - 0765 756 376

Nistor Alin -  Promotor Olt Nord - 0741 941 869

Pavelescu Vlad - Promotor Dolj - 0732 007 663

Cosmin Enache - Promotor Mehedinți, Gorj, Dolj Sud - 0736 032 249

Popescu Andrei-Bogdan - Promotor Dolj Nord - 0770 640 794

 

Silviu Drinovan - Director Vânzări Zona 6 - silviu.drinovan@corteva.com - 0755 123 979

Răzvan Kothai - Promotor Arad - 0744 968 276

Alexandra Bukfejes - Promotor Arad - 0747 939 341

Marcela Jurcă - Promotor Hunedoara, Timiș - 0722 962 575

Ovidiu Cuciula - Promotor Timiș - 0731 177 426

Cosmin-Ionuț Lungu - Promotor Timiș Vest - 0720 057 670

Horațiu Horgoș - Promotor Timiș Sud, Caraș Severin - 0728 030 488

Mădălin Tulbure - Promotor Arad - 0767 263 921 

 

Cristian Deliu - Director Vânzări Zona 7 - cristian.deliu@corteva.com - 0742 258 879

Florin Mureșan - Promotor Mureș, Bistriţa 0732 164 321

Daniel Negoescu - Promotor Covasna, Brașov 0726 361 736

Adriana Ardelean - Promotor Mureș, Bistriţa 0753 374 891

Sepsi Jozsef - Promotor Harghita, Mureș 0726 555 606

 

Ciprian Șchiop - Director Vânzări Zona 8 - ciprian.schiop@corteva.com - 0758 018 812

Mircea Borota - Promotor Satu Mare - 0743 165 552

Emil Goia - Promotor Satu Mare, Sălaj, Maramureș - 0751 101 211

Irma Ușvat - Promotor Bihor - 0755 408 739

Mihai Jolța - Promotor Bihor, Satu Mare - 0751 914 893

Cristian Mărcuș - Promotor Bihor - 0755 745 967

 

Dorin Burciu - Director Vânzări Zona 9 - dorin.burciu@corteva.com - 0751 010 487

Liliana Irimie - Promotor Sibiu, Brașov - 0746 085 606

Tudor Iosif Florea - Promotor Alba - 0740 076 490

Ovidiu Iuliu - Martin Promotor Alba - 0744 607 638

Marius Martin - Promotor Cluj  0747 986 165

 

Cristian Ivașcu - Director Vânzări Zona 10 - cristian.ivascu@corteva.com - 0751 277 993

Cătălin Beșliu - Promotor Constanţa - 0766 878 997

Laurențiu Mocanu - Promotor Tulcea - 0743 554 492

Ionuț Zisu - Promotor Tulcea, Constanța - 0724 363 474

Cezar Zaharia - Promotor Constanţa - 0722 494 427

Cristian Sava - Promotor Tulcea - 0744 146 010

Marius Geneș - Promotor Constanţa - 0751 192 009

 

Grațian Butincu - Director Vânzări Zona 11 - gratian.butincu@corteva.com - 0756 013 622

Liviu Huzună - Promotor Vrancea, Vaslui, Bacău - 0755 781 861

Nicoleta Lupșa - Promotor Bacău - 0743 030 503

Vlad Postolache - Promotor Vaslui Nord - 0728 571 549

Cătălin Stoichici - Promotor Vaslui Est - 0761 843 473

Georgian Șuvițeanu - Promotor Vrancea - 0761 323 032