Ionescu Jean
Country Leader Romania & Rep. Moldova
E-mail: jean.ionescu@pioneer.com

Cîrjă Maria
Marketing Manager Romania & Rep. Moldova
Tel: 0746 228 902
E-mail: maria.cirja@pioneer.com

Ciobotaru Cosmin
National Sales Manager CP & SEEDS Romania & Rep. Moldova
Tel: 0755 123 352
E-mail: cosmin.ciobotaru@pioneer.com

Bonchiș Florian
Commercial Effectivenes Manager Romania & Rep. Moldova
Tel: 0745 122 989
E-mail: florian.bonchis@pioneer.com

Mihai Valentin
Category Marketing Manager Corn & Soybeen
Tel: 0747 253 564
E-mail: valentin.mihai@pioneer.com

Ciocoiu Andrei
Category Marketing Manager Oilseeds
Tel: 0748 072 301
E-mail: andrei.ciocoiu@pioneer.com

Mutafa Ion
Category Marketing Manager CP- Herbicides
Tel: 0731 788 851
E-mail: ion.mutafa@dupont.com

Păcuraru Ciprian
Customer Technology Specialist
Tel: 0751 282 166
E-mail: CPacuraru@dow.com

Savin Adela
Key Account Manager Field Crops Farms Nord-Vest
Tel: 0742 222 568
E-mail: adela-monica.savin@dupont.com

Silviu Drinovan
Key Account Manager Field Crops Farms Vest
Tel: 0755 123 979
E-mail: silviu.drinovan@croteva.com

Stamatin Vlad
Key Account Manager Field Crops Farms Moldova
Tel: 0740 111 035
E-mail: vlad.stamatin@dupont.com

Șandru Claudia
Key Account Manager Specialty Crops Farms Sud, Sud-Vest
Tel: 0752 139 544
E-mail: CSandru@dow.com

Jakab Arpad
Key Account Manager Specialty Crops Farms Centru, Vest
Tel: 0742 222 567
E-mail: arpad.jakab@dupont.com

Andreea Zamfirescu
Country Regulatory Manager Romania & Moldova
azamfirescu@dow.com
Tel: 0749 198 039

Adrian Teban
IFS - Field Scientist Romania & Moldova
adrian.teban@dupont.com
Tel: 0740 111 940

Alexandra Petcuci
IFS - Field Scientist Romania & Moldova
ampetcuci@dow.com
Tel: 0758 101 862

Vica Bondoc
Registration Support
vbondoc@dow.com
Tel: 0745 694 075

SALES TEAM:

Zona 1 - Pană Marcel - Director Vânzări
Tel: 0744 502 956
E-mail: marcel.pana@corteva.com

Butoianu Marinela
Promotor Ialomiţa
Tel: 0727 711 425

Iordache Adrian
Promotor Călăraşi
Tel: 0784 414 111

Costea Bogdan
Promotor Călăraşi
Tel: 0746 768 195

Popa Florin
Promotor Ialomiţa
Tel: 0721 325 004

Suță Silviu
Promotor Ialomiţa, Călăraşi
Tel: 0724 970 682

Gheorghe Ionuț Ovidiu
Promotor Ialomiţa, Călăraşi
Tel: 0769 066 649

Copoiu Stelian
Promotor Ialomiţa, Călăraşi
Tel: 0724 970 682

Zona 2 - Stoianof Cătălin - Director Vânzări
Tel: 0744 629 643
E-mail: catalin.stoianof@pioneer.com

Barbu Georgian
Promotor Buzău
Tel: 0746 590 494

Hodină Silviu
Promotor Galaţi
Tel: 0749 145 091

Bălașu Alexandru
Promotor Buzău
Tel: 0767 853 928

Bordei Claudiu
Promotor Braila
Tel: 0753 610 501

Sandu Marian
Promotor Brăila
Tel: 0741 227 198

Dumitru Manuela
Promotor Brăila
Tel: 0728 078 976

Vasilache Alina
Promotor Galaţi
Tel: 0746 473 127

Găgeanu Adrian
Promotor Buzău
Tel: 0769 692 907

Mărăloiu Daniel
Promotor Galaţi
Tel: 0749 145 091

Zona 3 - 

Buruiană Mihaela
Promotor Iaşi
Tel: 0732 161 171

Honceriu Vlăduţ
Promotor Botoşani
Tel: 0749 289 878

Măgureanu Ionel
Promotor Neamţ
Tel: 0740 219 417

Lupu Elvis
Promotor Suceava
Tel: 0758 925 283

Antonescu Cristina
Promotor Neamţ
Tel: 0744 535 092

Macarie Nicolae
Promotor Iaşi
Tel: 0751 436 839

Niță Mihai Cătălin
Promotor Botoşani
Tel: 0743 581 752

Zona 4 - Ciulu Liliana - Director Vânzări
Tel: 0746 204 477
E-mail: liliana.ciulu@pioneer.com

Băcanu Cosmin
Promotor Teleorman
Tel: 0745 560 000

Cioboată Cosmin
Promotor Argeș
Tel: 0745 352 671

Cojocaru Mihai
Promotor Teleorman
Tel: 0762 694 609

Pîrvu Florin
Promotor Teleorman
Tel: 0735 214 111

Stoica Cristina
Promotor Giurgiu
Tel: 0761 577 079

Goicea Adrian
Promotor Prahova
Tel: 0753 468 268

Coşmeleață Valentin
Promotor Teleorman
Tel: 0767 015 750

Manea Alexandru
Promotor Giurgiu
Tel: 0763 287 888

Duță Răzvan Petru
Promotor Ilfov, Dâmbovița
Tel: 0784 098 110

Obretin Cristian
Promotor Teleorman
Tel: 0763 843 517

Zona 5 - Olaru Liviu - Director Vânzări
Tel: 0741 272 138
E-mail: liviu.olaru@pioneer.com

Cîrstea Mădălina
Promotor Dolj
Tel: 0740 381 372

Mitrică Cătălin
Promotor Olt
Tel: 0724 070 073

Iacob Mihai Iustin
Promotor Dolj, Gorj
Tel: 0768 489 507

Goiceanu Sorin
Promotor Olt, Vâlcea
Tel: 0769 289 916

Tudorescu Gabriel
Promotor Mehedinti
Tel: 0757 602 624

Zona 6 - Bonchiș Florian - Director Vânzări
Tel: 0745 122 989
E-mail: florian.bonchis@pioneer.com

Gorgan Sebastian
Promotor Timiş
Tel: 0726 314 597

Kothai Răzvan
Promotor Arad
Tel: 0744 968 276

Tosca Silvia
Promotor Timiş
Tel: 0724 476 163

Lazăr Alin
Promotor Timiş, Caraş Severin
Tel: 0723 466 084

Groșan Alexandra Ioana
Promotor Arad
Tel: 0747 939 341

Jurcă Marcela
Promotor Hunedoara
Tel: 0722 962 575

Țigănescu Petruța-Cerasela
Promotor Arad
Tel: 0741 026 118

Zona 7 - Deliu Cristian - Director Vânzări
Tel: 0742 258 879
E-mail: cristian.deliu@pioneer.com

Mureşan Florin
Promotor Mureş, Bistriţa
Tel: 0732 164 321

Meszaros Zoltan
Promotor Harghita, Covasna
Tel: 0744 644 408

Ardelean Adriana
Promotor Mureş, Bistriţa
Tel: 0753 374 891

Zona 8 - Bonchiş Florian - Director Vânzări 
Tel: 0745 122 989
E-mail: florian.bonchis@pioneer.com

Borotă Mircea
Promotor Satu Mare
Tel: 0743 165 552

Suciu Cristian
Promotor Satu Mare, Bihor
Tel: 0765 384 872

Goia Emil
Promotor Satu Mare, Salaj, Maramureş
Tel: 0751 101 211

Ușvat Irma
Promotor Bihor
Tel: 0755 408 739

Jolța Mihai
Promotor Bihor
Tel: 0751 914 893

Zona 9 - Burciu Dorin - Director Vânzări
Tel: 0751 010 487
E-mail: dorin.burciu@pioneer.com

Irimie Liliana
Promotor Sibiu, Brașov
Tel: 0746 085 606

Florea Tudor Iosif
Promotor Alba
Tel: 0740 076 490

Martin Ovidiu Iuliu
Promotor Alba
Tel: 0744 607 638

Martin Marius
Promotor Cluj
Tel: 0747 986 165

Zona 10 - Ivașcu Cristian - Director Vânzări
Tel: 0751 277 993
E-mail: cristian.ivascu@pioneer.com

Beșliu Cătălin
Promotor Constanţa
Tel: 0766 878 997

Dima Adrian
Promotor Tulcea
Tel: 0745 572 749

Mocanu Laurențiu
Promotor Tulcea
Tel: 0743 554 492

Zisu Ionuț
Promotor Tulcea, Constanța
Tel: 0724 363 474

Zaharia Cezar
Promotor Constanţa
Tel: 0722 494 427

Nicolae Bogdan-Adrian
Promotor Constanţa
Tel: 0721 277 730

Zona 11 - Butincu Grațian - Director Vânzări
Tel: 0756 013 622
E-mail: gratian.butincu@pioneer.com

Huzună Liviu
Promotor Vrancea, Vaslui, Bacău
Tel: 0755 781 861

Lupșa Nicoleta
Promotor Bacău
Tel: 0743 030 503

Mustățea Andreea
Promotor Vrancea
Tel: 0743 673 082

Vlad Postolache
Promotor Vaslui Nord
Tel: 0728 571 549

Cătălin Stoichici
Promotor Vaslui Est
Tel: 0761 843 473